Di@log Co, Slovenska 54, 1000 Ljubljana, Slovenija +386 (0)1 230 75 00 info@dialog-si.net
BA  |  RS  |  ČG  |  MK  |  AL

Мислите дека
сте добри во готвење?

Покажете ги Вашите кулинарски
квалитети и учествувајте на
ГОЛЕМИОТ КУЛИНАРСКИ
НАТПРЕВАР

Прочитај повеќе

Зошто
месо од
живина?

Прочитај повеќе

Рецепти
и кулинарски совети

Прочитај повеќе

Билтен (Newsletter)

Пријави се

Рецепти и кулинарски совети

100 вкусни рецепти со живинско месо

Јајца полнети со пилешко

Јајцата ги вариме и ги пресекуваме на половина. Посебно го вариме пилешкото ...

Пилешко Салтимбоца романа (Saltimbocca romana)

Пилешките филети ги тенчиме со толчник за месо, ги посолуваме и наросуваме  ...

Пилешка салата со тестенини

Тестенините ги вариме во солена зовриена вода, ги цедиме, додаваме ...

Лазањи со пилешки копани

Ги вариме лазањите и ги редиме на крпа да се исушат (за лазањите кои ...

Руска салата

Зеленчукот и пилешкото месо ги вариме во солена вода. Оставаме да се ...

Маринирано пилешко со зеленчук

Пилешкото месо го чистиме од жиличките и го сечкаме на лентички. Така  ...

Пилешка пифтија со резанки диња

Пилешкото филе го расекуваме по должина и со толчник за месо го толчиме ...

Маринирани пилешки резанки на подлога од зелена салата со балзамико оцет

Пилешкото филе го сечеме на тенки резанки со должина од околу 5 цм. и ...

Пилешки паприкаш

Пилето го сечеме на помали парчиња и го посолуваме. Во сад, на загреано ...

Палачинки а ла Сашо

Правиме тесто за палачинки од три јајца, павлака за готвење и минерална ...

Пилешко на тетка Пехта

Пилешкото месо го миеме и го сечкаме на покрупни парчиња. Јогуртот ...

Пилешко печено во алуминиумска фолија

Копаните ги миеме и ги цедиме. Ги посолуваме, алуминиумската фолија ...

Пржен ролат со пилешко, зеленчук и соја сос

Пилешкото месо го сечкаме на тенки ленти и заедно со исечканиот зеленчук ...

Пилешки топчиња во сос од вермут

Го миксираме пилешкото месо со лебот натопен во павлака, јајцето, вермутот ...

Палачинки со пилешки црн дроб

На тивок оган на масло го пропржуваме исечканиот кромид, го додаваме ...

Пилешко филе Орлy

Пилешкото филе го толчиме и го посолуваме. Во друг сад правиме густо ...

Пилешко со грашок

Го пропржуваме на масло ситно исечканиот кромид, го додаваме пилешкото ...

Пилешки паприкаш со водени њоки

Зеленчукот го чистиме, го миеме и го сечкаме на парчиња. Во ладна вода ...

Ароматичен пилешки ролат

Филето го сечкаме на тенки парчиња со што поголема површина, ги ставиме ...