Di@log Co, Slovenska 54, 1000 Ljubljana, Slovenija +386 (0)1 230 75 00 info@dialog-si.net
BA  |  RS  |  ČG  |  MK  |  AL

Зошто
месо од
живина?

Прочитај повеќе

Рецепти
и кулинарски совети

Прочитај повеќе

Билтен (Newsletter)

Пријави се

Рецепти и кулинарски совети

100 вкусни рецепти со живинско месо

Пилешко на паришки начин

Пилешкото месо го миеме, го сушиме, го посолуваме и посипуваме мелен ...

Варено пилешко со сос од зеленчук

На пилешкото месо му ја отстрануваме кожата и непотребната маснотија. ...

Терина од пилешки копани со ореви

200 гр. пилешко месо го миксираме со павлака, бело вино, зачини за пилешко ...

Јајца полнети со пилешко

Јајцата ги вариме и ги пресекуваме на половина. Посебно го вариме пилешкото ...

Пилешко со јајца

Пилето го сечеме на парчиња, го посолуваме и наросуваме мелен црн пипер. ...

Пилешко со пржен кромид и пире од морков

Пилешките срца и на коцки исечканите копани ги зачинуваме со исечкан ...

Пилешко суши

Оризот го миеме во студена вода се додека водата сосема не стане бистра. ...

Пилешки паприкаш

Пилето го сечеме на помали парчиња и го посолуваме. Во сад, на загреано ...

Пилешка пифтија со резанки диња

Пилешкото филе го расекуваме по должина и со толчник за месо го толчиме ...

Пржен ролат со пилешко, зеленчук и соја сос

Пилешкото месо го сечкаме на тенки ленти и заедно со исечканиот зеленчук ...

Пилешки коктел

Вареното и изладено пилешко филе го сечеме на мали коцки, ја додаваме ...

Шпагети од рагу со пилешки копани и печурки

месото од пилешките копани го мелеме заедно со кромидот и целерот, ...

Пилешки лазањи со сув вргањ

За бешамел сол – на маргарин полека го пржиме брашното и сечканиот ...

Пилешко филе во омот од пршута

Ги чистиме лукот и кромидот и ги сечкаме. Целерот, морковите и тиквичките ...

Руска салата

Зеленчукот и пилешкото месо ги вариме во солена вода. Оставаме да се ...

Густа супа од пилешко месо

Добро исчистениот и измиен зеленчук го ставаме во тенџере заедно со ...

Валдорф - Асториа салата

Месото, ананасот и јаболкото ги сечкаме на ситни коцки. Целерот го лупиме ...

Маринирани пилешки резанки на подлога од зелена салата со балзамико оцет

Пилешкото филе го сечеме на тенки резанки со должина од околу 5 цм. и ...

Полнето пиле на Бохињски начин

Пилето го миеме, на градите му ја поткреваме кожата и целото го премачкуваме ...